Press "Enter" to skip to content

Katowice: Walczą o Michała z całych sił! Specjalny koncert dla Michała Włodarskiego, który zatruł się czadem.

Oceń

Katowice: Walczą o Michała z całych sił! Specjalny koncert dla Michała Włodarskiego, który zatruł się czadem.

Po raz drugi uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach organizują koncert charytatywny dla Michała Włodarskiego, absolwenta tej szkoły, który podczas kąpieli zatruł się tlenkiem węgla.
-Na koncercie oprócz występów artystycznych, które przygotowujemy już od dłuższego czasu, przewidujemy również aukcję, w czasie której wystawimy różne cenne przedmioty, w tym obraz od pana prezydenta Andrzeja Dudy, biżuterię od znanej marki lub na przykład semestr nauki języka francuskiego w znanej szkole w Katowicach – mówi Konrad Barszczewski, współorganizator koncertu.
Michał Włodarski był doktorantem Politechniki Śląskiej i pracownikiem Polskiej Akademii Nauk. W styczniu 2017 roku zatruł się tlenkiem węgla. Trafił do szpitala w bardzo poważnym stanie i wydawało się, że nigdy nie odzyska pełnej sprawności.

– Na początku był to ogromny szok. Tym bardziej, że pamiętamy Michała, był to nasz uczeń, ja osobiście byłem jego nauczycielem. I kiedy dotarła do nas ta informacja, to był szok, nie wierzyliśmy w ogóle że coś takiego mogło się stać. No ale kiedy prawda dotarła do nas, młodzież, bo to w pierwszej kolejności młodzież kopernikowska, podjęliśmy decyzję, że właśnie kolejny koncert będziemy grać dla Michała – mówi Witold Terlecki, dyrektor I LO im. M. Kopernika w Katowicach.

więcej