Press "Enter" to skip to content

Kolejny komunikacyjny zakaz

Oceń

Jutro rozpoczyna się szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach COP24.


O tym mowy nie było. Ważna arteria w śródmieściu Katowic czasowo wyłączona z ruchu. Informacja nie tylko dla kierowców, lecz również dla pasażerów komunikacji miejskiej.

W poprzednich komunikatach dotyczących utrudnień związanych ze szczytem klimatycznym, nie było o tym mowy. Ale należy spodziewać się, że czekają nas również i inne niespodzianki. W końcu po Katowicach będą jeździły kolumny rządowe z prezydentem kraju, premierem i ministrami.

Jak to dopiero dziś podano do publicznej wiadomości, w poniedziałek czasowo będzie wyłączana r ruchu al. Korfantego. Na chwilę obecną wiadomo tyle, że ta ważna ulica ma być zamykana po godz. 16.00, ale nie wiadomo na jak długo i ile razy.

Decyzja o zamknięciu al. Korfantego nie dotyczy tramwajów (na chwilę obecną). O innych utrudnieniach – o strefie zamkniętej i zakazach zatrzymywania się samochodów już informowaliśmy. Linki poniżej.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre decyzje mogą być podejmowane znienacka i będą nas zaskakiwać. Względy bezpieczeństwa tysięcy gości z całego świata odgrywać będą rolę decydującą.

Rozumiejąc, że najbliższy czas jest ogromnie uciążliwy dla mieszkańców Katowic policja uruchomiła specjalną infolinię. Pod nr 32 200 11 11 można uzyskać informacje dotyczące bezpieczeństwa, m.in. utrudnień na drogach, ograniczeń niektórych uprawień związanych np. z noszeniem broni lub lotami dronów.

https://bit.ly/2TXazoI

https://bit.ly/2BHRHmt

 

więcej