Press "Enter" to skip to content

Po raz pierwszy na naszym Witosa Niezwykła Wystawa Figurek.

Niezwykłe figurki które po raz pierwszy, można zobaczyć w Filii nr 12 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach, gdzie odbędzie się w dniu 14.02.2020 r. o godzinie 17.00 niezwykła Galeria Figurek.
Autorem wystawy jest Pan Fryderyk mieszkaniec osiedla Witosa, który pragnie podzielić się swoją kilku letnią wspaniałą pasją.

Dla Portalu Nasze Witosa-Załęże
Pan Fryderyk : Serdecznie zapraszam na stronę Historia w skali 1/6″ ręcznie wykonywanych figurek odzianych w mundury i nie tylko, w skali 1/6 .Moją pasją zajmuję się od 32 lat .Historią wojskowości zainteresował mnie mój dziadek który uczestniczył w 2 wojnie światowej . Później zaczęło się kupowanie różnego rodzaju książek i albumów .W tym czasie powstała przy wsparciu ojca, makieta związana z epoką Napoleońską . Figurkami w skali 1/6 zajmuję się od 15 lat . Jest to moje hobby które mnie cieszy i odpręża . Wytworzenie jednej figurki zajmuje mi od 4 dni do 3 tygodni .Na stronie będziecie mogli zobaczyć mundury zaczynając od XVIII w. po czasy współczesne oraz osobowości filmu , muzyki i sportu .