Stowarzyszenie „Kolonia Mościckiego”„W trampkach przez Helsinki”

Oceń

Stowarzyszenie „Kolonia Mościckiego”
Zespół Szkół „Omega” w Katowicach

 

Uprzejmie zapraszają na spotkanie z Eweliną Bator
„W trampkach przez Helsinki”
Odbędzie się w piątek w dniu 20 października 2017 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół „Omega” w Katowicach przy ul. Gliwickiej 276
(wejście od ul. Dudka).
WSTĘP WOLNY!
Ewelina Bator – absolwentka ugrofinistyki przy Katedrze Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja fińska).
Obecnie doktorantka na Wydziale Neofilologii UW. W swoich badaniach zajmuje się literaturą fińską i estońską,
w szczególności poezją lat 50. XX w. W latach 2014-2016 przebywała na stypendiach naukowych na uniwersytetach w Tartu i Helsinkach.
Od 2011 roku również naucza języka fińskiego (tekst D.S.)

Ewa Kokot – z wykształcenia historyk sztuki, pedagog, studia trenerskie rozwoju osobistego. Od 1989 roku realizuje autorskie projekty polegające na kontaktowaniu dziecka ze sztuką – długofalowy program DZIECKO-SZTUKA-KONTAKT. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów twórczych nie tylko dla dzieci, ale i młodzieży, osób niepełnosprawnych, osób dorosłych.
Aranżuje wystawy sztuki najnowszej oraz organizuje masowe akcje i plenery. Pomysłodawczyni 3 międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje w zakresie edukacji twórczej z instytucjami kultury w Polsce i w Europie.
Obecnie kierownik Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej- interdyscyplinarnej platformy wszystkich dziedzin sztuki. Jest laureatką nagrody Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury za rok 2016. W sferze jej zainteresowań jest obszar wspólny dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej (tekst E.K.)

Projekt „Czwartki na Kolonii”