„Być jak Alina Chechelska” Stowarzyszenie „Kolonia Mościckiego”

Oceń

Stowarzyszenie „Kolonia Mościckiego”
Zespół Szkół „Omega” w Katowicach

uprzejmie zapraszają na spotkanie z

Aliną Chechelską

„Być jak Alina Chechelska”

Odbędzie się w dniu 28 września 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00 w Zespole Szkół „Omega” w Katowicach przy ul. Gliwickiej 276 (wejście od ul. Dudka).

Spotkanie prowadzi Marta Fox
Alina Chechelska, urodzona w 1963 roku, w Gdowie. PWST w Krakowie ukończyła w 1986 roku i od tej pory jest aktorką Teatru Śląskiego. Rozpoczęła 31.sezon.
Nagrody:
•    2005 – nagroda za rolę Pani Róży w przedstawieniu “Oskar i pani Róża” według Erica-Emmanuela Schmitta w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach na II Międzynarodowym Festiwalu Przedstawień dla Dwojga Aktorów w Symferopolu na Krymie
•    1996 – “Złota Maska” za rolę i współreżyserię spektaklu “Robaczek w jedwabiu, czyli w odmianach czasu smak jest” wystawionym przez Teatr Pierwszy
•    1995 – wyróżnienie za rolę Barmanki w przedstawieniu “Hałdy” Stanisława Bieniasza w Teatrze Śląskim w Katowicach
•    1991 – nagroda dla młodych twórców sztuki teatralnej ufundowana przez Leokadię Starke
Wystąpiła w wielu filmach i serialach, między innymi w: Czasie honoru, Na dobre i na złe, Kryminalni, Pensjonat pod różą, Śmierć jak kromka chleba, Skazany na bluesa.
Obecnie możną ją podziwiać w sztukach: Terror, Wujek `81. Czarna ballada, Ożenek, Piąta strona świata, Oskar i pani Róża.
Jest założycielką Fundacji Teatralnej, w ramach której realizuje między innymi teatralne projekty edukacyjne.
Marta Fox – pisarka, poetka, prozaik, felietonistka i eseistka. Jej wiersze tłumaczone były na język angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka ponad 40 książek, w tym bestsellerowych „Magda. doc”, „Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych”, „Coraz mniej milczenia. O dramatach dzieciństwa bez tabu”, „Kobieta zaklęta w kamień”, „Autoportret z Lisiczką”. (opr. na podst. strony internetowej M. F.)

WSTĘP WOLNY! Zadanie współfinansowane z budżetu
Miasta Katowice.